Konstitucijos egzaminas panevėžiečių nesudomino

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

0
7279

Panevėžyje, kaip ir visoje Lietuvoje, šiandien vyko jau 11 kartą visuotinė teisinių žinių patikrinimo akcija – Konstitucijos egzaminas. Šiemet mūsų Konstitucijai – 25. Todėl egzaminas aprėpė ir istorinę Konstitucijos raidą.

Panevėžiečiai Konstitucijos egzaminą laikė miesto Savivaldybėje. Pagrindinio šalies įstatymo žinias Savivaldybėje nusprendė pasitikrinti keturi dalyviai, o jiems teko atsakyti į 30 uždarų klausimų. Pernai metais egzamino testą miesto Savivaldybėje sprendė 7 asmenys.

Tiek pat dalyvių egzaminą laikė ir Panevėžio rajono Savivaldybėje.

Be to, Konstitucijos egzaminas buvo laikomas tiek miesto, tiek rajono bendrojo lavinimo mokyklose.

Du etapai

Egzaminas vyks 2 etapais. Pirmasis – jau įvyko spalio 3 dieną, o antras etapas – spalio 12 dieną. Į antrąjį turą iš keturių dalyvavusiųjų miesto Savivaldybėje pateko trys dalyviai, o iš rajono Savivaldybės – vienas. Jiems apie dalyvavimą 2-ajame ture bus pranešta individualiai. Koks tikslus skaičius egzaminą laikiusiųjų mokyklose, kol kas neaiškus – statistika tikslinama.

Savęs išbandymas

Konstitucijos egzaminą pirmą kartą nusprendusi laikyti Donata naujienų portalui JP sakė, kad nori išbandyti.

„Noriu pabandyti ir pasitikrinti, kaip pavyks. Dirbu „Sodroje“ ir laikiau Valstybinį raštingumo egzaminą. Todėl dabar nusprendžiau, kadangi perskaičiau Konstituciją, išbandyti ir šį egzaminą. Be to, paakino egzaminą laikyti kurso draugas. Jis egzaminą laikę pernai ir jam neblogai sekėsi. Pamaniau, kodėl gi man nepabandžius“, – aiškino mergina, kodėl atėjo laikyti Konstitucijos egzamino.

Panevėžio apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdybos Kupiškio skyriaus viršininko pavaduotojas Vaidotas Vitkūnas jau antrą kartą laiko Konstitucijos egzaminą.

Panevėžio apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdybos Kupiškio skyriaus viršininko pavaduotojas Vaidotas Vitkūnas jau antrą kartą laiko Konstitucijos egzaminą.

„Laukiau pernai. Tik ne Panevėžyje, o Kupiškyje, nes ten dirbu. Pirmą kartą sekėsi neblogi – patekau į antrąjį turą. Gal būt tai ir turėjo įtakos, kad nusprendžiau ir šiais metais dalyvauti. Kita vertus, įdomu pačiam kaip seksis šįkart“, – prieš egzaminą kalbėjo V. Vitkūnas.

Patikrinti savo žinias

Konstitucijos egzamine šalies gyventojai turės galimybę pasitikrinti žinias apie savo valstybės sąrangą, jos valdymą, piliečių teises ir pareigas, taip pat prisiminti ankstesnes Lietuvos Konstitucijas, padėjusias pagrindą dabarties nepriklausomai valstybei.

Tarpukariu buvo priimtos trys nuolatinės (1922 m., 1928 m. ir 1938 m.) ir trys laikinosios (1918 m., 1919 m. ir 1920 m.) Konstitucijos – šiandienos   pagrindinio valstybės įstatymo pirmtakės.

Konstitucijos egzamino dalyviai dėl geriausiai išmanančio pagrindinį šalies įstatymą vardo varžysis atskirose grupėse: mokiniai, nuteistieji, aklieji, teisinį išsilavinimą turintys bei teisinio išsilavinimo neturintys asmenys.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here